Náš projekt získal 3. místo v soutěži ČSOB pomáhá regionům
25. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Náš projekt získal 3. místo v soutěži ČSOB pomáhá regionům

Získali jsme 3. místo v soutěži ČSOB pomáhá regionům a tak i příspěvek 35 000 Kč na pořízení přenosného EKG pro pacienty Charitní ošetřovatelské služby. Děkujeme moc ČSOB za tento příspěvek a podpoření našeho projektu, ale vděčíme tak Vám, hodným lidem, kteří náš projekt podpořili finančně.

Příspěvek na bydlení se zvyšuje. Máte na něj nárok?
24. ledna 2022 Charita Česká republika

Příspěvek na bydlení se zvyšuje. Máte na něj nárok?

Bytová nouze je palčivý problém. Usilovně se snažíme prosazovat institucionální řešení, která umožní vznik dostupného a sociálního bydlení. Proto vítáme novelu zákona o státní sociální podpoře schválenou Senátem, která se týká příspěvku na bydlení, jejímž cílem je snížit dopady výrazného zdražování energií v domácnostech.

Klienti výtvarného klubu se podíleli na tvorbě Charitního kalendáře 2022
21. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Klienti výtvarného klubu se podíleli na tvorbě Charitního kalendáře 2022

Výtvarný klub v Charitním centru pro seniory v Českém Těšíně se těší velkému zájmu již řadu let. První letošní setkání účastníků se neslo ve velmi slavnostním duchu. Svou návštěvou všechny potěšila ředitelka Charity Česky Těšín, Ing. Monika Klimková, která přijela osobně poděkovat všem zúčastněným za výtvarnou činnost a také předat nový kalendář, který je sestaven z uměleckých prací členů klubu. Díky autentickým malbám seniorů se podařilo vytvořit jedinečné společné dílo - kalendář, který poslouží jako propagační dárek Charity Český Těšín.

Young Caritas CHALLENGE startuje
21. ledna 2022 Young Caritas

Young Caritas CHALLENGE startuje

Je tu nový rok a společně s ním i nové výzvy. Protože Young Caritas nezůstává pozadu, již v únoru startuje půlroční Young Caritas CHALLENGE

Rok 2021 v Charitním středisku „Klíč“
20. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Rok 2021 v Charitním středisku „Klíč“

Rok 2021 se pro Charitní středisko „Klíč“ nesl ve zdokonalování své poskytované činnosti. Sociální pracovníci během roku pružně reagovali na potřeby klientů a jejich dětí v souvislosti s okolním dění. Byla poskytována pomoc a podpora při vyřizování darů z nadací – zajištění stravného ve školských zařízení, při školní přípravě dětí – zajištění dobrovolníků na doučování.

Koledníky už v ulicích nepotkáte, přesto Tříkrálová sbírka stále pokračuje
17. ledna 2022 Charita Česká republika

Koledníky už v ulicích nepotkáte, přesto Tříkrálová sbírka stále pokračuje

Celkem šestnáct dní, konkrétně od 1. do 16. ledna, jste mohli potkat v ulicích koledníky, kteří prosili o příspěvek pro lidi v nouzi. Nyní již vykoledované peníze sčítáme a celkový výtěžek budeme znát na konci ledna. Koledováním v ulicích však Tříkrálová sbírka ještě nekončí, pokračujeme nadále online cestou.

Tříkrálové dopoledne
12. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Tříkrálové dopoledne

Dne 7. 1. jsme v Domově pro seniory v Hnojníku oslavili svátek Tří králů. Pro klienty jsem připravila zajímavosti o tomto svátku formou prezentace a dokumentů. Mohli si dát k tomu kávu.  Vyprávěla jsem jim příběh tří králů, jak to s nimi vlastně bylo.

Děkujeme všem dárcům za podporu!
11. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Děkujeme všem dárcům za podporu!

Dokázali jste dát dohromady více než 5 000 Kč, což znamená, že budeme nyní netrpělivě čekat, na jakém místě se umístíme a jakou finanční podporu dostaneme od ČSOB na koupi EKG.
Děkujeme za Vaší podporu, velice si ji vážíme!

Výstava Vietnam Stories aneb Jak se žije Vietnamcům v České republice
10. ledna 2022 Charita Česká republika

Výstava Vietnam Stories aneb Jak se žije Vietnamcům v České republice

Vietnamci v České republice, to nejsou jen majitelé večerek a podnikatelé ve středním věku. Jsou to i senioři, děti a dospívající, progresivní „youngsters“. Vyrůstá tu již třetí vietnamská generace. Zveme vás na putovní výstavu fotografií, jejichž autorem je přední dokumentární fotograf Jindřich Štreit.

Tříkrálový koncert 2022 vynesl překvapivou částku
10. ledna 2022 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert 2022 vynesl překvapivou částku

V neděli 9. ledna proběhl patnáctý ročník Tříkrálového koncertu v přímém přenosu na ČT1, který tradičně doprovází Tříkrálovou sbírku. Letos diváci poslali 1 069 044 korun, za které mockrát děkujeme! Výtěžek pomůže lidem v nouzi.