Meziklubová akce v rámci Týdne nízkoprahových klubů
27. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Meziklubová akce v rámci Týdne nízkoprahových klubů

Rok se s rokem sešel a poslední zářijový týden byl tradičně zasvěcen Týdnu nízkoprahových klubů. Charitní středisko „Kometa“ se také zúčastnilo a je třeba říct, že letos to opravdu stálo za to. Společně s ostatními nízkoprahovými kluby v Karviné jsme chytli příležitost za pačesy a uspořádali společnou meziklubovou akci.

Grilování aneb „zakončení léta“ v Charitním domě pokojného stáří
24. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Grilování aneb „zakončení léta“ v Charitním domě pokojného stáří

Ve čtvrtek 16. 9. 2021 jsme se společně s klienty, zaměstnanci a dobrovolníky Charitního domu pokojného staří rozloučili s létem.

Celostátní oslavy Dne Charity začaly. Připojte se i vy
23. září 2021 Charita Česká republika

Celostátní oslavy Dne Charity začaly. Připojte se i vy

Pojďme společně slavit! Napříč celou republikou právě probíhají rozmanité akce k uctění svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Oslavy se konají v průběhu září i října a jejich nabídka je vskutku pestrá.

Milostivé léto
22. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Milostivé léto

Lidé s dluhy u veřejnoprávních institucí, jako například na sociálním či zdravotním pojištění či u obcí za nájem, budou mít od 29.10.2021 do 29.1.2022 jednorázovou možnost zaplatit svůj dluh výrazně levněji.

TURNAJ mezi klienty Charitních center pro seniory
20. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

TURNAJ mezi klienty Charitních center pro seniory

Trénink paměti je velmi efektivním nástrojem proti poklesu mentálních funkcí. Má za cíl posilovat kognitivní funkce, které jsou zapotřebí pro udržení duševního zdraví. Naše mozky reagují na podněty podobně jako svaly, proto trénink paměti můžeme přirovnat k tréninku tělesnému. Všechny funkce lidského organismu, jak fyzické tak psychické, nejsou-li pravidelnými tréninky zatěžovány, ochabují a jejich činnost se oslabuje. Proto je mentální trénink stejně důležitý jako trénink tělesný.

Zemřela MUDr. Milena Černá, předsedkyně Evropské sítě proti chudobě v ČR
17. září 2021 Charita Česká republika

Zemřela MUDr. Milena Černá, předsedkyně Evropské sítě proti chudobě v ČR

„Naučila jsem se v životě, že důležitější je dávat než dostávat. Člověk, který tak uvažuje, pocítí, jak zázračně funguje kruh dávání a braní. Vyšší režie je daleko účinnější než ta lidská a mnoho přání se nám splní dřív, než pro to něco uděláme. Můžeme se tak zbavit úzkostí, které náš život provázejí. Prosadíme-li svá přání za každou cenu, pocítíme naopak nejčastěji svoji vlastní ubohost.“

Benefiční koncert POD TĚŠÍNSKÝM NEBEM
17. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Benefiční koncert POD TĚŠÍNSKÝM NEBEM

10. září 2021 se na náměstí v Českém Těšíně konal již tradiční BENEFIČNÍ KONCERT POD TĚŠÍNSKÝM NEBEM. Krásnou vsuvkou pestrého hudebního programu, který moderoval herec Miroslav Etzler, bylo poděkování vedení města všem představitelům sociálních služeb působících v tomto městě formou nádherné kytice a šeku na konkrétní finanční částku.

Sousedské posezení v Charitním domě pro matky v tísni
15. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Sousedské posezení v Charitním domě pro matky v tísni

Všechny návštěvy jsme přivítali na „sousedském posezení“, které proběhlo ve čtvrtek 26. 8. 2021 na zahradě Charitního domu pro matky v tísni. Ke kávičce byla připravena sladká tečka v podobě bábovky naší šikovné pekařky Terezky, muffinu či bublaniny.

Oslavte s námi Den Charity 2021
14. září 2021 Diecézní charita ostravsko-opavská

Oslavte s námi Den Charity 2021

V pondělí 27. září oslavíme svátek sv. Vincence z Pauly, patrona charitního díla. Kolem tohoto data se napříč republikou konají v Charitách akce, které připomínají pestrou škálu naší činnosti. Připojte se k některé z nich a oslavte s námi Den Charity.

Plackobraní v Charitním domě pro seniory
13. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Plackobraní v Charitním domě pro seniory

S létem jsme se rozloučili u nás v domově tradičně PLACKOBRANÍM. Počasí nám nepřálo, ale s tím jsme si hravě poradili a připravili vše v naší jídelně.