Aktuality z Charity Český Těšín

Meziklubová akce v rámci Týdne nízkoprahových klubů
27. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Meziklubová akce v rámci Týdne nízkoprahových klubů

Rok se s rokem sešel a poslední zářijový týden byl tradičně zasvěcen Týdnu nízkoprahových klubů. Charitní středisko „Kometa“ se také zúčastnilo a je třeba říct, že letos to opravdu stálo za to. Společně s ostatními nízkoprahovými kluby v Karviné jsme chytli příležitost za pačesy a uspořádali společnou meziklubovou akci.

Grilování aneb „zakončení léta“ v Charitním domě pokojného stáří
24. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Grilování aneb „zakončení léta“ v Charitním domě pokojného stáří

Ve čtvrtek 16. 9. 2021 jsme se společně s klienty, zaměstnanci a dobrovolníky Charitního domu pokojného staří rozloučili s létem.

Milostivé léto
22. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Milostivé léto

Lidé s dluhy u veřejnoprávních institucí, jako například na sociálním či zdravotním pojištění či u obcí za nájem, budou mít od 29.10.2021 do 29.1.2022 jednorázovou možnost zaplatit svůj dluh výrazně levněji.

TURNAJ mezi klienty Charitních center pro seniory
20. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

TURNAJ mezi klienty Charitních center pro seniory

Trénink paměti je velmi efektivním nástrojem proti poklesu mentálních funkcí. Má za cíl posilovat kognitivní funkce, které jsou zapotřebí pro udržení duševního zdraví. Naše mozky reagují na podněty podobně jako svaly, proto trénink paměti můžeme přirovnat k tréninku tělesnému. Všechny funkce lidského organismu, jak fyzické tak psychické, nejsou-li pravidelnými tréninky zatěžovány, ochabují a jejich činnost se oslabuje. Proto je mentální trénink stejně důležitý jako trénink tělesný.

Benefiční koncert POD TĚŠÍNSKÝM NEBEM
17. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Benefiční koncert POD TĚŠÍNSKÝM NEBEM

10. září 2021 se na náměstí v Českém Těšíně konal již tradiční BENEFIČNÍ KONCERT POD TĚŠÍNSKÝM NEBEM. Krásnou vsuvkou pestrého hudebního programu, který moderoval herec Miroslav Etzler, bylo poděkování vedení města všem představitelům sociálních služeb působících v tomto městě formou nádherné kytice a šeku na konkrétní finanční částku.

Sousedské posezení v Charitním domě pro matky v tísni
15. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Sousedské posezení v Charitním domě pro matky v tísni

Všechny návštěvy jsme přivítali na „sousedském posezení“, které proběhlo ve čtvrtek 26. 8. 2021 na zahradě Charitního domu pro matky v tísni. Ke kávičce byla připravena sladká tečka v podobě bábovky naší šikovné pekařky Terezky, muffinu či bublaniny.

Plackobraní v Charitním domě pro seniory
13. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Plackobraní v Charitním domě pro seniory

S létem jsme se rozloučili u nás v domově tradičně PLACKOBRANÍM. Počasí nám nepřálo, ale s tím jsme si hravě poradili a připravili vše v naší jídelně.

TAXÍK MAXÍK SETKÁNÍ V PRAZE
8. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

TAXÍK MAXÍK SETKÁNÍ V PRAZE

Na společném červnovém setkání v Praze sdíleli zástupci devatenácti měst své zkušenosti z provozování Taxíků Maxíků. Hovořilo se o zkušenostech s financováním služby, o skladbě klientů Taxíků Maxíků. Zástupci nadace prezentovali smysl projektu a způsob výběru provozovatelů. „Nováčci“ měli možnost seznámit se s projektem a načerpat inspiraci od těch, kteří už mají jeho fungování dokonale vyladěné. Na parkovišti pak zástupci zapojených měst a organizací se zájmem okukovali jednotlivé vozy, jejich velikost a nejrůznější bezbariérové úpravy.

Opékání špekáčků v Charitním centru pro seniory
6. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Opékání špekáčků v Charitním centru pro seniory

Ještě než nám zahradu začal zkrápět studený déšť, kterého jsme si na konci prázdnin nad míru užili, stihli jsme si s našimi klienty udělat menší rozloučení s létem a to formou opékání párků, špekáčků, klobásek. Každý si donesl, na co měl chuť, co mu nejvíce chutná, když je hlavní ingrediencí pro dochucení plamen ohně nebo teplo sálající z hořícího dřeva.

V neděli 5. září budou lidé po celém světě slavit mazinárodní den Charity
2. září 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

V neděli 5. září budou lidé po celém světě slavit mazinárodní den Charity

Mezinárodní den Charity má dovést lidi k zamyšlení, zda by i oni nějak mohli pomoci lidem, kteří to potřebují. Jakákoli pomoc druhým má kolikrát nedocenitelný dosah.