Aktuality z Charity Český Těšín

Náš projekt získal 3. místo v soutěži ČSOB pomáhá regionům
25. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Náš projekt získal 3. místo v soutěži ČSOB pomáhá regionům

Získali jsme 3. místo v soutěži ČSOB pomáhá regionům a tak i příspěvek 35 000 Kč na pořízení přenosného EKG pro pacienty Charitní ošetřovatelské služby. Děkujeme moc ČSOB za tento příspěvek a podpoření našeho projektu, ale vděčíme tak Vám, hodným lidem, kteří náš projekt podpořili finančně.

Klienti výtvarného klubu se podíleli na tvorbě Charitního kalendáře 2022
21. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Klienti výtvarného klubu se podíleli na tvorbě Charitního kalendáře 2022

Výtvarný klub v Charitním centru pro seniory v Českém Těšíně se těší velkému zájmu již řadu let. První letošní setkání účastníků se neslo ve velmi slavnostním duchu. Svou návštěvou všechny potěšila ředitelka Charity Česky Těšín, Ing. Monika Klimková, která přijela osobně poděkovat všem zúčastněným za výtvarnou činnost a také předat nový kalendář, který je sestaven z uměleckých prací členů klubu. Díky autentickým malbám seniorů se podařilo vytvořit jedinečné společné dílo - kalendář, který poslouží jako propagační dárek Charity Český Těšín.

Rok 2021 v Charitním středisku „Klíč“
20. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Rok 2021 v Charitním středisku „Klíč“

Rok 2021 se pro Charitní středisko „Klíč“ nesl ve zdokonalování své poskytované činnosti. Sociální pracovníci během roku pružně reagovali na potřeby klientů a jejich dětí v souvislosti s okolním dění. Byla poskytována pomoc a podpora při vyřizování darů z nadací – zajištění stravného ve školských zařízení, při školní přípravě dětí – zajištění dobrovolníků na doučování.

Tříkrálové dopoledne
12. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Tříkrálové dopoledne

Dne 7. 1. jsme v Domově pro seniory v Hnojníku oslavili svátek Tří králů. Pro klienty jsem připravila zajímavosti o tomto svátku formou prezentace a dokumentů. Mohli si dát k tomu kávu.  Vyprávěla jsem jim příběh tří králů, jak to s nimi vlastně bylo.

Děkujeme všem dárcům za podporu!
11. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Děkujeme všem dárcům za podporu!

Dokázali jste dát dohromady více než 5 000 Kč, což znamená, že budeme nyní netrpělivě čekat, na jakém místě se umístíme a jakou finanční podporu dostaneme od ČSOB na koupi EKG.
Děkujeme za Vaší podporu, velice si ji vážíme!

Prostory Charitního domu v novém kabátě
10. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Prostory Charitního domu v novém kabátě

Na sklonku loňského roku proběhly v Charitním domě pokojného stáří úpravy, které zase o něco zpříjemnili život nejen seniorům, ale i personálu v zařízení. Tři místnosti, které už jevily známky opotřebovanosti, dostaly novou podlahovou PVC krytinu, která byla vybrána dle aktuálních moderních trendů.

Tříkrálová sbírka je v plném proudu.
9. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Tříkrálová sbírka je v plném proudu.

První polovina Tříkrálové sbírky 2022 je za námi. 243 zapečetěných pokladniček Charity Český Těšín poputovalo do rukou koledníků a na stacionární místa ve více než 20 obcích.

Zákaz návštěv klientů
7. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Zákaz návštěv klientů

Od pondělí 10. 1. 2022 do odvolání jsou pobytové služby pro seniory (domovy pro seniory) Charity Český Těšín uzavřeny pro návštěvy z důvodu zhoršující se epidemiologické situace.  Děkujeme za pochopení.

Akce Milostivé léto se chýlí ke konci!
6. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Akce Milostivé léto se chýlí ke konci!

Už jen pár dní, konkrétně do 28.1.2022, mají dlužníci možnost využít akci Milostivého léta. Milostivé léto poskytuje neopakovatelnou příležitost, jak se zbavit závazků vůči veřejnoprávním (a některým soukromoprávním) institucím, a to jednou provždy, za velice výhodných podmínek.

Vánoční přáníčka od dětí ze školičky Campanella
4. ledna 2022 Aktuality z Charity Český Těšín

Vánoční přáníčka od dětí ze školičky Campanella

Před vánoci naše domovy pro seniory v Českém Těšíně a Hnojníku obdržely krásné, ručně dělané, vánoční přáníčka od dětí ze školky Campanella z Českého Těšína - Mosty.