Aktuality z Charity Český Těšín

13. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Usnesení vlády ČR

Usnesením Vlády ČR jsou od 8. 10. 2020 zakázány návštěvy u všech poskytovatelů sociálních služeb v zařízení domovů pro seniory.

Mimořádná oslava v Charitním domě pokojného stáří
29. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Mimořádná oslava v Charitním domě pokojného stáří

Úctyhodných 65 let společného života a narozeniny slavili manželé z Charitního domu pokojného stáří.
" Je to náš jediný manželský pár v domově. Manželé oslavili 65 let společného života, současně 91. a 83. narozeniny, které slaví oba v tomto měsíci. Zazpívat jsme jim nemohli, tak jsme přání "100 lat " zarecitovali. Nechyběla přímluvná modlitba, ve které jsme požádali Pána Boha o požehnaná další léta. Po přáních a modlitbě jsme si u skvělého zákusku vyslechli zajímavé zážitky z jejich života." říká aktivizační pracovnice Charitního domu pokojného stáří Lilie Skwarło.

28. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Kaleidoskop

V dalším pokráčování Kaleidoskopu Vám představíme příběh klienta Charitni poradny.

Jak se stát pečovatelkou
26. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Jak se stát pečovatelkou

O tom jak se stát pečovatelkou nám prozradí vedoucí pečovatelské služby Dorota Wacławiková: " Základní podmínky, které musí pracovnice v sociálních službách naplňovat, se řídí Zákonem o sociálních službách číslo 108/2002 Sb. To však není všechno. Péče o seniory vyžaduje specifický přístup. Proto, než se rozhodnete odpovědět na inzerát, ve kterém organizace hledá pracovníka v sociálních službách „pečovatelku“, ujistěte se, zda máte ty správné předpoklady, které Vám práci s cílovou skupinou usnadní – v Charitní pečovatelské službě se jedná o seniory starší 65 let a osoby s tělesným, zrakovým nebo chronickým onemocněním starší 18 let.

Den Jihomoravského kraje v Charitním domě pro seniory v Hnojníku
23. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Den Jihomoravského kraje v Charitním domě pro seniory v Hnojníku

Ani tento měsíc jsme nezapomněli na regionální speciality. Tentokrát jsme si zvolili Jihomoravský kraj.

22. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Úprava provozní doby Charitní poradny

S ohledem na epidemiologickou situaci v celé České republice došlo k úpravě provozní doby Charitní poradny (Poradny pro finanční a právní tíseň, tak Poradny pro rodiny – seniory a pečující). Do Charitní poradny budou přijímání pouze objednaní klienti za dodržení stanovených hygienických pravidel. Objednáváním klientů chceme zamezit střetávání klientů a mít dostatek času pro dezinfekci a větrání prostor. Děkujeme za pochopení.

21. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Kaleidoskop

V rámci kampaně Kaleidoskop představujeme dalšího pracovníka v sociálních službách Charitní poradny - Terezu Čerešňovou.

Říjnové aktivity v Charitním domě pro seniory v Hnojníku
19. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Říjnové aktivity v Charitním domě pro seniory v Hnojníku

Se začínajícím podzimem klienti tráví svůj volný čas převážně v našem koutku pro volnočasové aktivity, kde začínají vytvářet podzimní dekorace. Korálky nikdy neomrzí, použijeme je pro svou ozdobu nebo jako dárek pro druhé. Pokud je hezké počasí, děláme si dekorace i venku. Do keramického květináče klienti zasadili vřesy a přizdobili okrasnými dýněmi. Říjen je měsícem výsadby tulipánů, proto i my jsme si zakoupili cibule a zasadili na naší zahrádce.

Aromaterapie v Charitním domě pokojného stáří
16. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Aromaterapie v Charitním domě pokojného stáří

S ohledem na současnou zdravotní situaci jsme dnešní skupinovou aktivizaci v Charitním domě pokojného stáří věnovali aromaterapii, jako prevenci proti různorodým virům. V úvodu proběhla beseda na téma: Význam aromaterapie, jejíž kořeny sahají do starověkého Egypta. Po teoretické části následovala praktická část, ve které jsme difuzérem s šeříkovým olejem provoněli společenskou místnost a začala masáž zad. Vše jsme zakončili bylinkovým čajem s citrónem, naše imunita byla úspěšně posílená.

V sobotu jsme si připomněli Mezinárodní den za odstranění chudoby
15. října 2020 Charita Česká republika

V sobotu jsme si připomněli Mezinárodní den za odstranění chudoby

Od roku 1992 si vždy 17. října připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby, který vyhlásilo Valné shromáždění OSN. Konkrétně bychom si měli uvědomit, že s chudobou se potýkají nejen rozvojové země, ale i lidé, kteří žijí mezi námi. Při této příležitosti chceme upozornit na příčiny, které chudobu způsobují, a vyzvat vládu, aby prosazovala opatření vedoucí k odstranění nebo snížení nerovností jak u nás, tak na mezinárodní úrovni.