Besedy sdružení obrany spotřebitelů v Charitním centru pro seniory

V září v našich seniorcentrech proběhly besedy se Sdružením obrany spotřebitelů SOS, dopoledne v Havířově Šumbarku a odpoledne v Českém Těšíně. Paní lektorka Reichelová na ně přijela s právničkou od ombudsmana ČR. Klienti se dozvěděli o nebezpečích a podvodech, které jsou na ně nastraženy v dnešní době pandemie koronaviru, od spolků a podvodníků, které v naší společnosti nazýváme „šmejdi“. Byli také informováni o situaci v republice, například o potížích s některými cestovními kancelářemi při vracení peněz a o nedostatečném fungování ČOI. Po prezentaci proběhla diskuse, při které se klienti mohli dozvědět potřebné informace a poradit se s vyřešením jejich problémů, které souvisí s právy spotřebitelů.