Dobří lidé dokážou velké věci

První srpnový den jsme byli svědky krásného skutku, který v Těrlicku svedl dohromady skupinu lidí. Sešli se zde totiž lidé, kteří zastupují celou řadu anonymních dárců za účelem pomoci konkrétní osobě. Tito dárci přispěli na zakoupení vakuového sedáku VakuCoon, který usnadní a zpříjemní život pětiletému Rostíkovi. Rostík dorazil s maminkou do České republiky z Ukrajiny krátce po vypuknutí války.

Vzhledem k jeho těžkému postižení se Charita Český Těšín a celá řada dalších lidí snaží Rosťovi a jeho mamince život zde v Česku ulehčit. S vakuovým sedákem je pro maminku snadnější Rostíka polohovat, vytvarovat ideální podporu těla, aby nedocházelo ke křečím. Se sedákem můžou také dále pracovat i u fyzioterapeuta a věříme, že časem budeme moci sledovat pokroky, které společně dělají. Sedák se přizpůsobuje měnícímu se tělu Rostíka a poskytuje mu dokonalou podporu i v případě jeho růstu.

Děkujeme paní Kopřivové z FLEXiThrone, s.r.o., která nám odborně poradila a dále pracuje s Rostíkem a jeho maminkou.
Děkujeme také paní Amruzové za iniciování finanční sbírky v jejím pracovním kolektivu, děkujeme všem jejím kolegům a kolegyním, kteří společně vybrali krásnou částku 5 000 Kč.
Děkujeme Římskokatolické farnosti Těrlicko, která uspořádala finanční sbírku v kostele a děkujeme všem, kdo přispěli a díky nimž se vybralo neuvěřitelných 12 100 Kč.
Děkujeme také Nadaci Charty 77 – Konto bariéry, která mamince přispěla částkou 20 000 Kč na zakoupení sedáku.
Zbytek částky, která činí 11 800 Kč, uhradí Charita Český Těšín s pomocí sbírky Charita pro Ukrajinu.

Děkujeme všem za kooperaci a přidání ruky k uskutečnění tohoto dobrého skutku. Mějme na paměti, že i když se ve světě děje spousta špatných a zlých věcí, semínko dobra dokáže vyklíčit díky laskavosti každého z nás. Společně dokážeme i nemožné. Upřímně děkujeme všem, kdo stojí za touto pomocí!

Mgr. Nikola Sikorová, koordinátor pomoci pro Ukrajinu za Charitu Český Těšín