Hornické slavnosti OKD 2022 a Nadační městečko

Hornické slavnosti OKD 2022 a Nadační městečko

Po delší pauze byla Charita Český Těšín opět součástí Hornických slavností OKD, konkrétně Nadačního městečka a kreativních dílen v karvinském Parku Boženy Němcové.

Pracovníci Charity měli pro návštěvníky městečka připravený opravdu pestrý program. V první části stanu probíhala výroba placek (buttonů), která se těšila velkým zájmem. Do výroby se zapojovali všichni, nehledě na věk, a tak některé placky byly opravdu velmi originální.  V druhé části stanu si mohli zájemci za dobrovolný příspěvek pořídit památku z této akce v podobě nádherných výrobků, které vznikly pod rukama klientů služeb Charity. Třešničkou na dortu byly velmi oblíbené brýle simulující opilost, účinek drog nebo spánkovou deprivaci. Odvážlivci si mohli vyzkoušet v těchto brýlích slalom nebo se podepsat. K vlastnímu úžasu velmi brzy zjistili, že to není tak jednoduché.

K naší velké radosti nepřízeň počasí neodradila návštěvníky Nadačního městečka a tak náš stan byl plný až do samého konce. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným a především pak Nadaci OKD za perfektní organizaci a příspěvek v podobě materiálu na výrobu placek.

IMG_4750

IMG_4756

IMG_4753

IMG_4761

IMG_4759