Husky v Charitním centru pro seniory

Dalším filmem, který zhlédli klienti Charitního centra pro seniory ve Filmovém klubu, byl film podle skutečné události Togo. Hlavním hrdinou tohoto příběhu z roku 1925 o záchraně aljašského města Nome od epidemie záškrtu je sibiřský husky Togo

Pro sérum tehdy běželo štafetu 19 týmů průměrně 50 kilometrů, ale musher Leonhard Seppala s Togem, který jako vůdčí pes táhnul spřežení, 425 kilometrů. V roce 2011 jmenoval Time Magazín Toga nejstatečnějším zvířetem všech dob. Film byl velice hezký s krásnými záběry aljašské přírody a přiblížil nám i život musherů v této nehostinné krajině ve 20. letech 20. století. Klienti byli velmi spokojeni a na jejich zážitku neubralo nic ani to, že byl film s titulky. Po skončení se všichni dotazovali, kdy bude další klub a co se bude pouštět.

Naďa Sakařová, pracovník v sociálních službách

togo2