Klub "Vařečka" v Charitním centru pro seniory

Konečně jsme mohli v našem seniorcentru obnovit Klub vařečka. A bylo to skvělé rozhodnutí.
Vaření je samo o sobě ohromně zajímavá činnost. Utužuje sociální vazby, klienti vaří ve společnosti dalších klientů, sdílí spolu radost a pocit nadšení z dobře odvedené práce, v tomto případě – chutného jídla.

Čich je údajně nejméně vyvinutý smysl u lidí. Ještě že tak. Vůně, která zaplnila naše centrum, byla úžasná. Až se člověku začaly sbíhat sliny. A aby toho nebylo málo, čich jde ruku v ruce s chutí, takže člověk hned dostal i hlad.
Tentokrát byl na programu klubu Těstovinový salát s kuřecím masem.
Při vaření měl každý klient svoji povinnost. Ať už šlo o míchání těstovin, krájení zeleniny, smažení masa nebo v konečné fázi smíchání všech ingrediencí či servírování. Jak praví jedno přísloví: „Bez práce nejsou koláče.“ Výsledek stál opravdu za to. Nic nezbylo.
Jen v jednom mi zatím nedokázaly poradit ani naše klienty. A to jak se vaří jídlo To je jedno. To po mně totiž chce má rodina vždy, když položím otázku: „Co mám uvařit na oběd?"

Naďa Sakařová, pracovník v sociálních službách

těstovinový salát