Královna Nefertiti v Charitním centru pro seniory

Jednou z aktivit, které se v naše centru mohou klienti účastnit, je Filmový klub.
Někdo by mohl namítnout, že televizi má každý doma a koukat na filmy může taky tam a měl by ve své podstatě pravdu, jenže u našich klientů to tak není.

Samozřejmě že každý z nich je majitelem televizního přijímače, ale už si doma nenavodí tu správnou atmosféru, protože by ve většině případů byli při sledování sami.
A koho by zajímal život nejkrásnější královny z dob starověkého Egypta a její příběh, když by se pak nemohl o své nově nabyté informace podělit se svými vrstevníky? Sdílet se s nimi? Popovídat si? Odprostit se od denního stereotypu?
Toto vše Filmový klub nabízí.
Při dalším setkání naši klienti zhlédnou přírodovědný dokument o delfínech a dozví se něco o jejich životě.

Naďa Sakařová, pracovník v sociálních službách