Meziklubová akce v rámci Týdne nízkoprahových klubů

Rok se s rokem sešel a poslední zářijový týden byl tradičně zasvěcen Týdnu nízkoprahových klubů. Charitní středisko „Kometa“ se také zúčastnilo a je třeba říct, že letos to opravdu stálo za to. Společně s ostatními nízkoprahovými kluby v Karviné jsme chytli příležitost za pačesy a uspořádali společnou meziklubovou akci.

V úterý 21. září v 15:00 hodin to vypuklo. Akce probíhala v parku Boženy Němcové před letním kinem. Každý klub si připravil nějaké pohybové a preventivní aktivity. A že jich bylo! Klienti si mohli vyzkoušet například první pomoc, jak se telefonuje na tísňovou linku nebo si sestavit desatero bezpečného internetu. Klienti klubů si náramně rozuměli i mezi sebou a zapojovali se do všech nabízených aktivit. Soutěžili ve skákání přes švihadlo, v posilování, ve zručnosti s pingpongovým míčkem, v poznávání hradů a zámků a nakonec si všichni klienti společně zahráli vybíjenou.

Ačkoliv se nad námi ze začátku vznášel strašák v podobě černých mraků, počasí se nakonec umoudřilo a akce mohla proběhnout. Jsme moc rádi, že došlo k tak pěkné spolupráci mezi kluby a že Kometa toho byla součástí. Jsme si jistí, že tohle byl jenom začátek a můžeme se i do budoucna těšit na další meziklubové akce.

Bc. Věnka Pokorná, vedoucí Charitního střediska „Kometa“

47873D0C-F90B-4134-8995-59D97B1CB33C

3CAA3E39-FC64-4DE5-9209-7EF4ADD6ACDA

Celý program Týdne nízkoprahových klubů 2021: https://streetwork.cz/archiv/clanky/detail/3547/program-tydne-nizkoprahovych-klubu-2021-v-moravskoslezskem-kraji