Moudrá sovička v Charitním centru pro seniory

Chytré telefony jsou zařízení, která většina z nás používá ve svém každodenním životě jako zdroj zábavy, vzdělávání a sociálního kontaktu. Starší lidé s těmito "moderními technologiemi" mnohdy zacházet neumí a obávají se, že na takové věci ve svém věku už nestačí.

Díky projektu Digitální odysea Nadace Vodafone Česká republika společně s neziskovou organizací Moudrá Sovička z.s. se mohli klienti Charitního centra pro seniory v Českém Těšíně zúčastnit vzdělávání v digitálních technologiích. Lektor z Moudré sovičky byl trpělivý, vše poctivě vysvětlil a neposunul se k dalšímu tématu dříve, než mu všichni klienti odsouhlasili, že danou problematiku chápou. Klienti také obdrželi i tištěné pracovní sešity. Společně jsme si tak všichni užili dobrodružnou cestu za rodinnou digitalizací a klienti projevili zájem o pokračování těchto kurzů.

Naďa Sakařová, pracovník v sociálních službách

IMG_20220622_092104