Němčina v Charitním centru pro seniory

Páteční Klub německého jazyka tentokrát proběhl trochu nestandardně. Jedna z našich klientek se v tento den před 80 lety narodila. Donesla proto drobné občerstvení pro své kolegy a kolegyně, aby s nimi toto životní jubileum decentně oslavila.

Jinak jsme si jako vždy na kanále YouTube pustili on line lekci německého jazyka a pokračovali v jeho poznávání. Tyto lekce jsou velice pěkně zpracovány, paní, která je natáčí a následně umísťuje na YouTube je rodilá mluvčí. Videa mají super formu, dobře se podle nich učí a zapamatovávají se slovíčka i gramatika. A stíhají se i dělat poznámky. Některá jsou obohacena o bonusy jako například: „100 nepoužívanějších německých frází“.

Hodně lidem se sice němčina nelíbí, ale nám ano, my ji máme rádi. V klubu se rádi setkáváme, komunikujeme a zejména se učíme novému jazyku. Učení totiž obohacuje a procvičuje mozek.

A jak se říká: „Ve dvou se to lépe táhne“. Komu by se chtělo učit samostatně, když ve skupince to jde lépe.

Naďa Sakařová, pracovník v sociálních službách