Sázení květin v Charitním domě pokojného stáří

Konečně to vypadá, že co se týče počasí, tak se blýská na lepší časy a ranní mrazíky jsou snad už za námi. U nás v domově jsme se podle toho zařídili a začali jsme zvelebovat naši zahrádku.

Nakoupili jsme spoustu krásných květin, které jsme společně přesazovali do truhlíku. Sázení jsme věnovali dvě odpoledne a musím říci, že se na zahrádce sedí hned lépe, když před sebou na oknech vidíme takovou krásu. Tímto ale naše ,,kytičkománie“ určitě nekončení a časem ještě pár květin přikoupíme. Při této aktivitě panovala velmi dobrá nálada, kdy klientky společně vzpomínaly, jak kdysi sázely květiny na svých zahrádkách. Každá z klientek se snažila přiložit ruku k dílu – některé dosypávaly hlínu, další zase vkládaly květiny a společně nám spolupráce přinesla krásný výsledek. Teď už jen květiny správně zalévat, ať nám vydrží co nejdéle.

Bc. Monika Byrtusová, aktivizační pracovnice

aktivizace