Setkání dobrovolníků

Dne 26. 5. 2020 proběhlo v odpoledních hodinách pravidelné setkání dobrovolníků Charity Český Těšín, kterého se již tradičně zúčastnili naši dobrovolníci, koordinátorka dobrovolníků a supervizorka, která je u těchto setkání pravidelně přítomna.

Hlavním tématem byla diskuze o aktuálním „koronavirové období“, které dobrovolníci rozebrali z pohledu jejich činnosti a také si vyměnili pár zkušeností včetně rad, jak zvládat dobrovolnictví za těchto nepříznivých podmínek. Hlavní činností dobrovolníků v době karantény byla komunikace a udržování kontaktu na dálku s našimi klienty-seniory a to formou dopisů či telefonických rozhovorů, během kterých si dokonce společně i zazpívali.

Přes všechny komplikace neopouští naše dobrovolníky neúnavná snaha pomoci a už se těší na znovuotevření domovů a na osobní setkání.