Tak šel čas před Velikonocemi

Tak šel čas před Velikonocemi

Určitě nám dáte za pravdu, že je jaro jedno z nejkrásnějších ročních období… Vedoucí Charitního domu pro seniory v Hnojníku přivezla pokroucené vrbové větvičky, které jsme nastříhaly a roznesly po pokojích, kde jejich čerstvě zelené lístky spolu se zavěšenými velikonočními vejci potěšili oko i srdce nejednoho klienta...

Každý z klientů dostal také malý dáreček - veselé kuřátko z šišek, na jehož výrobě se podíleli i samotní klienti nebo kuřátko, vajíčko k zavěšení či milého zajíčka, které vyráběly děti v NZDM Kometa. Nezapomněly jsme také vyzdobit společné prostory, aby potěšily všechny zaměstnance střediska, kteří zde tráví spoustu svého času.

Ani v této nepříznivé době se ve středisku nezapomnělo na dubnové oslavence, kterým sociální pracovnice předaly malou pozornost, kytičky dámám a bonboniéry pánům. Jelikož klientům moc chybí pravidelné „kavárničky“, vedoucí pobytové služby se rozhodla klienty mile překvapit a všichni dostali přímo na pokoj výborný ovocný zákusek. A aby těch překvapení nebylo málo, jeden z oslavenců pohostil všechny klienty a zaměstnance střediska chlebíčkem, zákuskem a dětským šampusem. Provozní vše, dle přání hostitele, objednala a my jsme následně všechny pohoštěné obsloužily.

A také počasí bylo, k radosti všech, před jarními svátky jako malované, hodné pečovatelky toho využily a vyvezly či vyvedly klienty ven, nachytat první jarní paprsky.

S ohledem na současnou situaci se nejenom my snažíme klientům tyto dny co nejvíce zpříjemnit, ať už častými návštěvami, kdy si mohou s námi zahrát nějakou hru, nechat si číst z knížky či časopisu nebo si jen tak povídat. Uskutečnil se i salón krásy na pokoji, kdy se dvěma klientkám barvily vlasy. Klienti nyní jakékoli rozptýlení velmi vítají.

(Martina a Renáta, Hnojník)

Velikonoce Hnojník 2

Velikonoce Hnojník 3

Velikonoce Hnojník 4