Veletrh poskytovatelů sociálních služeb v Havířově

Veletrh poskytovatelů sociálních služeb v Havířově

Ve čtvrtek 10. září, proběhl v Havířově na náměstí Republiky Veletrh poskytovatelů sociálních služeb, který byl pořádaný pod záštitou primátora města. Každý poskytovatel sociální služby měl připravené své místo ve stánku, ve kterém mohl svou službu prezentovat. Během dne organizátoři akce obcházeli stánky organizací a poskytovatelé měli možnost svou službu prezentovat také do mikrofonu, takže o ní mohli slyšet všichni občané na náměstí. Veletrh probíhal od 10:00 do 17:00 hod. Za Charitu Český Těšín se zúčastnil vedoucí Charitního centra pro seniory Stanislav Laža a propagační pracovník Alina Humel.

Ve stánku prezentovali nejen sociálně aktivizační službu pro seniory a zdravotně postižené, kterou provozujeme v Havířově Šumbarku, ale také ostatní služby Charity Český Těšín. Občané města si mohli odnést informační letáčky o těchto službách, případně se mohli dozvědět další potřebné informace. Mohli si také zakoupit dobrodárek od našich klientů.
Během prezentování sociálních služeb probíhal na náměstí program, kde se předváděly rehabilitační, kompenzační a další pomůcky. Byly předváděny ukázky práce canisterapeutických psů, probíhalo měření krevního tlaku a hladiny cukru. Program zpestřilo také taneční a hudební vystoupení.
Počasí bylo celkem příhodné, takže také letos se Veletrh poskytovatelů sociálních služeb zdařil.

veletrh 2020 1