Zdravotní klauni v Charitním domě pro seniory v Hnojníku

Zdravotní klauni v Charitním domě pro seniory v Hnojníku

Úsměv je v této nelehké době ještě důležitější než kdy dříve. Je pro nás důležité, aby se naši klienti cítili příjemně a netrápili se věcmi, které nemohou ovlivnit, a proto se snažíme vymýšlet zajímavé akce, aby naši klienti mohli přijít na jiné myšlenky. Tento týden jsme mezi námi přivítali „Zdravotní klauny“ - dobročinnou organizaci, která přináší radost a dobrou náladu do nemocnic a také do domovů pro seniory. Moc jsme si přáli, aby klauni navštívili i naše klienty, a napsali si o ně do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Jaké bylo naše překvapení, když se nám ozvala paní, která nám pomohla toto přání splnit.

Zdravotní klauni umí pracovat s náladou, věkem a potřebami jedince a dokáží odhadnout, kdo si chce povídat a kdo chce jen poslouchat. Do Charitního domu pro seniory v Hnojníku dorazili v pondělí, 25.1.2021 a postupně navštěvovali pokoje klientů. Pokaždé bylo jejich setkání jiné a originální. Ke každému seniorovi přistupovali citlivě a individuálně.  Bylo dojemné sledovat, jak se klienti smějí, jak s klauny spolupracují a jejich přítomnost si opravdu užívají. Mohli jsme být svědky i takových silných momentů, kdy těžce nemocná klientka, která už dění kolem sebe nevnímá, začala tichým hlasem s klauny zpívat.

Moc DĚKUJEME Zdravotním klaunům panu Vladislavu Kosovi a paní Haně Mikulkové za to, že vnesli do našeho domova tolik smíchu a radosti. Společně doufáme, že toto setkání nebylo poslední a že se třeba ještě někdy uvidíme.

Mgr. Anna Karczmarzyková, sociální pracovnice Charitního domu pro seniory v Hnojníku

20210125_100932