Žolíkový turnaj v Charitním centru pro seniory v Havířově Šumbarku

Kromě pravidelných aktivit v centru, jako je Dámský klub, Tvoření, Trénink paměti, Klub Anglického jazyka a stolních her se před pandemií klientky zúčastňovaly různých turnajů.  Například turnaj v kuželkách, turnaj ve vědomostní hře „město, jméno“, nebo turnaj v karetní hře Žolík. A protože je taková doba, která klientkám nedoporučuje navštěvovat jiná střediska, rozhodly se klientky, že si uspořádají ŽOLÍKOVÝ TURNAJ samy.

Dokonce se do akce zapojila i „nehrající“ klientka, která jako odměnu pro vítěze upletla krásné teplé ponožky. Klientky se během hry příjemně bavily a tři hodiny utekly jako voda. Klientky byly spokojené, ale i unavené, protože hra vyžaduje soustředění, postřeh i paměť. Vítězka turnaje, jako nepletařka, měla z ponožek velikou radost.

Nebylo důležité zvítězit, nešlo ani tak o hru a potrápení paměti a soustředění, ale hlavním cílem této akce bylo setkání!

Lenka Kněžíková, pracovnice v sociálních službách