DĚKUJEME společnosti SHIMANO a paní Novotné za podporu
8. února 2021 Děkujeme

DĚKUJEME společnosti SHIMANO a paní Novotné za podporu

Milé překvapení čekalo Charitní asistenci v podobě delikatesních balíčků, které nám věnovala společnost SHIMANO . Tyto dárečky putovaly ke klientům Charitní asistence a jejich pracovníkům. Obdarovaní klienti byli nadšení a neskrývali dojetí . Moc si této podpory vážíme a ještě jednou z celého  srdce DĚKUJEME.

Setkávač přijel k nám!
17. července 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Setkávač přijel k nám!

Kontejner, který měl brázdit venkovní akce a zvát na Olympijské festivaly, přetvořil Český olympijský výbor na bezpečné místo pro setkávání a zdarma ho půjčuje domovům pro seniory. Od středy 15. 7. ho můžete vidět před Charitním domem pokojného stáří, kde je k dispozici klientům našeho domova a jejich návštěvám po dobu 1 týdne.

Předplacené CCS tankovací karty pro terénní služby
15. července 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Předplacené CCS tankovací karty pro terénní služby

Být aktivním řidičem na cestách po většinu svého pracovního času - to je každodenní samozřejmost pro pracovníky Terénních služeb Charity Český Těšín.

Podpora rodin na Těšínsku - Úvod do dluhové problematiky
2. července 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Podpora rodin na Těšínsku - Úvod do dluhové problematiky

Dne 25. 6. 2020 proběhla v Charitním domě pro matky v tísni v Českém Těšíně přednáška na téma Úvod do dluhové problematiky - první ze série šesti přednášek zaměřených na oblast dluhů, probíraly se základní pojmy: co je to dluh, zdravé a nezdravé zadlužování , zásady  zdravého zadlužování, vývoj dluhu (cesta závazku), typy úvěru a půjček, aj.

Pražská pomoc a Harlejáři v Charitním domě pokojného stáří
30. června 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Pražská pomoc a Harlejáři v Charitním domě pokojného stáří

Neustále nás překvapuje ochota, nápady a způsob, jakým pomáháte našim seniorům a personálu. Netrvalo dlouho a v Charitním domě pokojného stáří hučely silné motorky i s motorkáři . Skupina dobrovolníků Pražské pomoci - ostravští motorkáři „Harlejáři“ přijeli už po druhé s balíčkem speciální dezinfekce obohacenou o aloe vera a 100 ks ušitých roušek. Udělali nám velkou radost a vše jsme také řádně zdokumentovali.

Děkujeme za návleky
22. června 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Děkujeme za návleky

Koncem května jsme zveřejnili výzvu, ve které hledáme dobrovolníky z řad veřejnosti ochotné ušít látkové návleky. Tyto návleky budou používat návštěvy v našich domovech pro seniory. Byli jsme mile překvapeni okamžitou nabídkou pomoci projevenou věznici Karviná.

Dárek pro naše seniory - luštitele křížovek
19. června 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Dárek pro naše seniory - luštitele křížovek

Vědecké studie už dávno prokázaly, že luštění ať už křížovek, sudoku, rébusů nebo kvízů je formou mentálního tréninku, který má pozitivní vliv a zvyšuje výkonnost mozku. U nás v Charitním domově pokojného stáří, právě luštění křížovek je pro některé seniory pravidelnou aktivitou, klienty baví a udržuje jejich mysl pružnou. Proto jim udělal velkou radost dárek – velký svazek společenských časopisů a křížovek. Děkujeme!

Děkujeme NF Albert za příspěvek 10 000Kč!
18. června 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Děkujeme NF Albert za příspěvek 10 000Kč!

Tento příspěvek jsme využili na nákup dezinfekce a ochranných pomůcek díky nímž budeme moci i nadále poskytovat služby v bezpečném prostředí.

Balíček, který potěšil
1. června 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Balíček, který potěšil

Velikou radost udělal balíček s přáním od šestiletého chlapce s maminkou, který byl předán do Charitního domu pokojného stáří.
Obdržela ho 93letá paní Maruška. A co v balíčku bylo? Překrásný namalovaný obrázek a maková bábovka, na které si naše klientka velmi pochutnala a ještě se podělila s ostatními spolubydlícími.
Děkujeme!

Můj den v době koronaviru očima administrativní pracovnice Ivany Richterové
1. června 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Můj den v době koronaviru očima administrativní pracovnice Ivany Richterové

Jmenuji se Ivana Richterová a od 1. 4. 2020 jsem novou zaměstnankyní Charity Český Těšín. Nastoupila jsem na pozici administrativní pracovnice Doplňkových služeb, v době nouzového stavu jsem byla řidičkou Charitního Taxíku Maxíku.