Všechny články

13. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Usnesení vlády ČR

Usnesením Vlády ČR jsou od 8. 10. 2020 zakázány návštěvy u všech poskytovatelů sociálních služeb v zařízení domovů pro seniory.

Mimořádná oslava v Charitním domě pokojného stáří
29. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Mimořádná oslava v Charitním domě pokojného stáří

Úctyhodných 65 let společného života a narozeniny slavili manželé z Charitního domu pokojného stáří.
" Je to náš jediný manželský pár v domově. Manželé oslavili 65 let společného života, současně 91. a 83. narozeniny, které slaví oba v tomto měsíci. Zazpívat jsme jim nemohli, tak jsme přání "100 lat " zarecitovali. Nechyběla přímluvná modlitba, ve které jsme požádali Pána Boha o požehnaná další léta. Po přáních a modlitbě jsme si u skvělého zákusku vyslechli zajímavé zážitky z jejich života." říká aktivizační pracovnice Charitního domu pokojného stáří Lilie Skwarło.

28. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Kaleidoskop

V dalším pokráčování Kaleidoskopu Vám představíme příběh klienta Charitni poradny.

Jak se stát pečovatelkou
26. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Jak se stát pečovatelkou

O tom jak se stát pečovatelkou nám prozradí vedoucí pečovatelské služby Dorota Wacławiková: " Základní podmínky, které musí pracovnice v sociálních službách naplňovat, se řídí Zákonem o sociálních službách číslo 108/2002 Sb. To však není všechno. Péče o seniory vyžaduje specifický přístup. Proto, než se rozhodnete odpovědět na inzerát, ve kterém organizace hledá pracovníka v sociálních službách „pečovatelku“, ujistěte se, zda máte ty správné předpoklady, které Vám práci s cílovou skupinou usnadní – v Charitní pečovatelské službě se jedná o seniory starší 65 let a osoby s tělesným, zrakovým nebo chronickým onemocněním starší 18 let.

Den Jihomoravského kraje v Charitním domě pro seniory v Hnojníku
23. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Den Jihomoravského kraje v Charitním domě pro seniory v Hnojníku

Ani tento měsíc jsme nezapomněli na regionální speciality. Tentokrát jsme si zvolili Jihomoravský kraj.

22. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Úprava provozní doby Charitní poradny

S ohledem na epidemiologickou situaci v celé České republice došlo k úpravě provozní doby Charitní poradny (Poradny pro finanční a právní tíseň, tak Poradny pro rodiny – seniory a pečující). Do Charitní poradny budou přijímání pouze objednaní klienti za dodržení stanovených hygienických pravidel. Objednáváním klientů chceme zamezit střetávání klientů a mít dostatek času pro dezinfekci a větrání prostor. Děkujeme za pochopení.

21. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Kaleidoskop

V rámci kampaně Kaleidoskop představujeme dalšího pracovníka v sociálních službách Charitní poradny - Terezu Čerešňovou.

Důležité je řídit se zdravým rozumem, říká Zdeňka Švancarová z charitní Linky důvěry
20. října 2020 Charita Česká republika

V těchto dnech roste počet lidí, kteří pociťují úzkost nebo obavy vyvolané jak strachem z nákazy koronavirem, tak existenčními problémy. Mnoho rodin musí řešit nezvyklé situace kvůli on-line školní výuce nebo starším příbuzným v pobytových zařízeních a podobně. Na to, s čím se volající nejčastěji potýkají, jsme se ptali paní Zdeňky Švancarové z celostátní Linky důvěry provozované Oblastní Charitou Blansko.

Říjnové aktivity v Charitním domě pro seniory v Hnojníku
19. října 2020 Aktuality z Charity Český Těšín

Říjnové aktivity v Charitním domě pro seniory v Hnojníku

Se začínajícím podzimem klienti tráví svůj volný čas převážně v našem koutku pro volnočasové aktivity, kde začínají vytvářet podzimní dekorace. Korálky nikdy neomrzí, použijeme je pro svou ozdobu nebo jako dárek pro druhé. Pokud je hezké počasí, děláme si dekorace i venku. Do keramického květináče klienti zasadili vřesy a přizdobili okrasnými dýněmi. Říjen je měsícem výsadby tulipánů, proto i my jsme si zakoupili cibule a zasadili na naší zahrádce.

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči
16. října 2020 Charita Česká republika

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči

Na podzim přišla podle očekávání nová vlna šíření koronaviru – a tak i nová starost o lidi, o něž Charita pečuje. Některá zařízení, například stacionáře pro seniory a lidi s postižením a volnočasové kluby pro mládež, musela být kvůli nařízením vlády uzavřena. V pobytových zařízeních, jako jsou domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, byly zakázány návštěvy. Stejně tomu bylo i na jaře.