Dobrovolnictví

„Jedním z nejkrásnějších zadostiučinění v životě je, že kdykoli se upřímně snažíme pomoci jinému, pomáháme
i sami sobě.“
R. W. Emerson

Dobrovolnictví je důležitá a prospěšná činnost lidí, kteří bez nároku na finanční odměnu pomáhají tam, kde je jejich pomoc potřeba. Dobrovolník daruje to nejcennější, co v životě má, a tím je jeho čas.

Stát se dobrovolníkem je příležitost dělat dobrou věc

Charita Český Těšín dobrovolníky ráda přijímá a snaží se využít jejich schopnosti v rámci dobrovolnické kompetence.

Dobrovolník může být každý, kdo:

• má alespoň 15 let,
  • má chuť pomáhat,
  • je ochoten dodržovat kodex Charity Český Těšín,
  • má respekt k druhému člověku,
  • je důvěryhodný, poctivý a má dobré srdce.

Činnosti dobrovolníka můžou být:

• volnočasové aktivity s klienty např. čtení, povídání, hry, cvičení, vaření… (společné, individuální),
  • procházky s klienty,
  • účast na přípravě a realizaci veřejných sbírek (např. Tříkrálová sbírka),
  • pomoc Charitě Český Těšín při přípravě a realizaci různých akcí s kulturním, duchovním, společenským a sportovním zaměřením (např. příměstské tábory),
  • pomoc v charitních zařízeních – pomocné úklidové práce, údržbářské práce, pomoc v kuchyni.

Dobrovolník absolvuje vstupní pohovor s koordinátorem dobrovolníků, kde se společně domluví na formě spolupráce.

Co může dobrovolník od nás očekávat:

• řádné proškolení,
  • pojištění,
  • potřebné pomůcky a vybavení pro výkon sjednané dobrovolnické činnosti,
  • minimálně 2x ročně odbornou podporu formou supervize,
  • dobrovolník může získat osvědčení o dobrovolnické činnosti,
  • poděkování formou účastí na různých akcích (divadlo, setkání dobrovolníků…),
  • podporu a radu kdykoli bude potřeba.

Pokud se chcete stát dobrovolníkem Charity Český Těšín, stačí vyplnit kontaktní formulář, který je uvedený níže. Pokud máte jakékoli dotazy, můžete nás kontaktovat telefonicky či e-mailem. Budeme se těšit na spolupráci s Vámi!

Kontaktní osoba: Ing. Kateřina Dudová
E-mail: 68Go87d7T_Hn5f56LTpo99ol0lvxO1.7~bGkO1p