Charitní středisko „Kometa“

Charitní středisko „Kometa“ - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež zajišťuje klientům bezpečné prostředí a podmínky k trávení volného času, podmínky a pomoc s přípravou ke studiu, s výběrem školy a zaměstnání. Nabízí odbornou pomoc, podporu a motivaci při zvládání každodenních situací.

Jedná se o bezplatnou registrovanou sociální službu.

Služba nabízí:

Výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti

• zajištění podmínek pro společensky přijatelné volnočasové aktivity
  • pracovně výchovná činnost s dětmi
  • nácvik a upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovednosti
  • zajištění podmínek pro přiměřené vzdělávání

Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím

• aktivity umožňující lepší orientaci ve vztazích odehrávajících se ve společenském prostředí

Sociálně terapeutické činnosti

• socioterapeutické činnosti, jejichž poskytování vede k rozvoji nebo udržení osobních a sociálních schopností a dovedností podporujících sociální začleňování osob

Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

• pomoc při vyřizování běžných záležitostí
  • pomoc při obnovení nebo upevnění kontaktu s rodinou a pomoc a podpora při dalších aktivitách podporujících sociální začleňování osob
Služba je určena:

Služba je určena pro děti a mládež ve věku od 6 do 21 let z Karviné a okolí, jež se mohou nacházet v nepříznivé životní situaci:
- problémy ve škole (šikana, záškoláctví, špatný prospěch, nízká motivace ke vzdělávání)
- rodinné problémy a s nimi spojené nejisté zázemí (nezaměstnaní rodiče, neúplná, nefunkční rodina, negramotnost rodičů)
- vztahové problémy (partnerské vztahy, vztahy s vrstevníky, s dospělými, s učiteli, vztahy s rodinou, vztahy k autoritám)
- nepříznivé sociální situace vyplývající z rizika sociálního vyloučení (klient pochází ze sociálně znevýhodňující oblasti)
- závislosti (klient se nachází v závislostním prostředí, nebo sám závislostí trpí, návykové látky, nelátkové závislosti)
- trestná činnost (klient jako oběť, pachatel, nebo svědek trestné činnosti)
- problémy v oblasti sexuality
- negativní modely chování
- rasismus, xenofobie, nálepkování

Službu neposkytujeme osobám: pohybujícím se pomocí invalidního vozíčku – středisko není bezbariérové, s vážným zrakovým, sluchovým, či kombinovaným postižením – každý případ bude individuálně posouzen pracovníky služby. Z důvodu komunikačních bariér zájemce o službu (mentální postižení, neznalost českého jazyka na komunikativní úrovni).

Dokumenty:

Informace pro zájemce o zpracování osobních údajů
Informace pro klienty o zpracování osobních údajů
Veřejný závazek služby

Kontakty:

Vedoucí služby/sociální pracovník - Mgr. Nikola Vacková
tel.: +420 603 287 666, e-mail: 9bxy2Z2nW-xy.Z4WH-rC1ij_%bAhT65j4mnhTj

Sociální pracovník - Bc. Natálie Pecháčková
tel: +420 731 402 589, e-mail: 98Gk2794_.prR1agc8m%C19k6rGo97d4YanBZd54Ys

Provozní doba:
  • pondělí 11:30 – 14:30
  • úterý - pátek 11:30 - 17:00

Prázdninový provoz:

• pondělí – pátek 9:00 – 15:00

Okamžitou kapacita - 25 klientů.

Popis zařízení:

Charitní středisko „Kometa“ se nachází v ulici Centrum 2296, Karviná – Mizerov. Poblíž střediska se nachází Základní škola u Studny a Regionální knihovna, nejbližší autobusová zastávka Urnový háj je cca 3 minuty pěšky. Prostory střediska jsou přizpůsobeny cílové skupině. Klienti mají k dispozici hernu (stoly, židle, hry, fotbálek, stolní tenis, šipky, výtvarné potřeby), studovnu (konzultační místnost), PC místnost.

Tato služba byla podpořena dotací z rozpočtu Moravskoslezského kraje a města Karviná

5893_msk007182

Sponzorský dar ve formě časopisů poskytl