Charitní dům pro seniory v Hnojníku

„Vytváříme domov, ve kterém bychom chtěli žít.“

Posláním Charitního domu pro seniory v Hnojníku je poskytnout podporu, pomoc a péči seniorům se sníženou soběstačností v příjemném a bezpečném prostředí. Naší snahou je poskytnout individualizovanou službu klientům takovým způsobem, aby se život u nás přiblížil jejich životu doma.

Jedná se o zpoplatněnou registrovanou sociální službu, která je poskytována v pobytovém zařízení. Kapacita zařízení je 50 klientů.

Služba nabízí:
  • poskytnutí ubytování
  • poskytnutí stravy
  • pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
  • pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu
  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • sociálně terapeutické činnosti
  • aktivizační činnosti
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
Služba je určena:

Osobám starším 65 let žijící trvale na území Moravskoslezského kraje, kteří z důvodu vysokého věku nebo zdravotního stavu nemohou žít ve svém domácím prostředí, protože potřebují pravidelnou pomoc jiné osoby a tuto pomoc nelze zajišťovat osobami blízkými či terénními sociálními službami. V odůvodněných případech je možné přijmout osobu mladšího věku, která ale dovršila minimálního věku 55 let nebo osobu trvale žijící mimo Moravskoslezský kraj, která ale má rodinné vazby v okolí místa poskytování sociální služby.

Dokumenty:

veřejný závazek
žádost o přijetí
ceník
domácí řád
smlouva vzor

GDPR klienti
GDPR zájemci
GDPR osoby blízké

Kontakty:

Vedoucí Charitního domu pro seniory v Hnojníku -  Mgr. Lenka Zahradníková
tel.: +420 731 520 068, email: 7.AuRWp73knn47agc8m%C19k6rGo97d4YanBZd54Ys

Vedoucí úseku přímé péče - Bc. Radka Heliošová, DiS.
tel.: +420 732 175 612, email: ~8quRW._7bBC5f56LTpo99ol0lvxO1.7~bGkO1p

Pokladní - Věra Koutníková

Staniční sestra - Kateřina Lacková

nepřetržitý provoz tel.: +420 603 444 229

Provozní doba:
  • nepřetržitý provoz
  • sociální pracovník je přítomný ve všední dny pondělí až pátek 8:00 - 14:00, popřípadě po předchozí telefonické domluvě.

Popis zařízení:

Charitní dům pro seniory v Hnojníku se nachází v krásném prostředí beskydského podhůří, v centru obce Hnojník a je dostupný veřejnými dopravními prostředky. Součástí domova je kaple, ve které se pravidelně konají bohoslužby.
V blízkosti domova se nachází obecní úřad, policie, hasičská zbrojnice, kostel, barokní zámek a obecní knihovna. Před zařízením se nachází parkoviště určené pro osobní vozidla.

Tato služba byla podpořena dotací z rozpočtu Moravskoslezského kraje, statutárního města Havířov
a statutárního města Karviná a obcí: Řeka, Těrlicko, Návsí, Stonava, Chotěbuz, Raškovice, Nošovice, Střítěž, Dolní Domaslavice, Pražmo, Ropice, Komorní Lhotka, Třanovice, Příbor

5893_msk005908007182

reka  těrlicko  navsi  Stonawa_herb  znak chotěbuz  raskovice  znak nošovice  znak střítež  dolní domaslavice