Novinky

Bingo v Charitním domě pokojného stáří
30. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Bingo v Charitním domě pokojného stáří

V rámci aktivizace jsme si společně s klienty zahráli velmi oblíbenou hru Bingo. Určitě tuto hru všichni znáte, ale pro ty, kdo ji neznají, tak vám ji ráda představím. Jedná se o hru se 72 míčky, žetony, hracími kartami a hrací deskou, na kterou se odkládají míčky a tzv. kolotočem. 

Výstava Vietnam Stories aneb Jak se žije Vietnamcům v České republice
28. července 2021 Charita Česká republika

Výstava Vietnam Stories aneb Jak se žije Vietnamcům v České republice

Vietnamci v České republice, to nejsou jen majitelé večerek a podnikatelé ve středním věku. Jsou to i senioři, děti a dospívající, progresivní „youngsters“. Vyrůstá tu již třetí vietnamská generace. Zveme vás na putovní výstavu fotografií, jejichž autorem je přední dokumentární fotograf Jindřich Štreit.

 Návštěva členů výtvarného kurzu na faře v Domaslavicích
28. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Návštěva členů výtvarného kurzu na faře v Domaslavicích

S panem farářem, Mgr. Janem Vechetou, jsme se v Charitním centru pro seniory na Jablunkovské ulici setkali už jednou. Bylo to na besedě o vzniku vesmíru.  Přišel vyzbrojen rozsáhlým obrazovým materiálem a vědomostmi, které bychom u katolického duchovního nepředpokládali.

Letem světem - Krásy Beskyd
26. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Letem světem - Krásy Beskyd

V rámci přednášek LETEM SVĚTEM, se tentokrát klienti Charitního domu pro seniory v Hnojníku mohli vydat do našich krásných Beskyd, které jsou nezbytnou součástí tohoto regionu. Úvodem jsme se dozvěděli obecné informace o Beskydech, pak přišla řeč na Královnu Beskyd- tedy Lysou horu, která je nevyšším bodem pohoří Beskyd. Nesměla chybět ani hora Javorový, která je často navštěvovaná turisty a nachází se jen pár minut od Hnojníka. 

23. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

MONETA Money Bank podpořila Půjčovnu kompenzačních pomůcek

MONETA Money Bank podpořila projekt Charity Český Těšín s názvem „Potřebné kompenzační pomůcky“ částkou 43 388 Kč.  

Na pomoc Německu po ničivých povodních zřizujeme finanční sbírku
22. července 2021 Charita Česká republika

Na pomoc Německu po ničivých povodních zřizujeme finanční sbírku

My z Charity jsme v myšlenkách s našimi kolegy z Německa, kteří vytrvale pomáhají s odstraňováním následků mohutných záplav, které v minulém týdnu zasáhly západ země. Charita Německo pro nás dlouhodobě představuje velmi důležitého partnera. V minulosti nás finančně i materiálně podpořila, například při velkých povodních, a v 90. letech nám významně pomohla vybudovat strukturu po revoluci obnovovaných Charit. I díky ní jsme se dostali na vysoce profesionální úroveň, na které dnes jsme. Panuje mezi námi mnohaleté partnerství, kterého si velmi vážíme.   

Příběh klientky
22. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Příběh klientky

   

Nové číslo čtvrtletníku Trubač - zajímavé čtení na léto
19. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Nové číslo čtvrtletníku Trubač - zajímavé čtení na léto

V letním čísle Trubače Vám přinášíme přehled neregistrovaných služeb poskytovaných Charitou Český Těšín, s kterými Vás seznámí vedoucí Doplňkových služeb, paní Danuta Juroszek. Dále si můžete přečíst zajímavý příběh naší klientky, krátké zprávy z Charity a dozvíte se o nových realizovaných projektech. Nechybí zde ani velice inspirativní rozhovor s P.THLIC. Adamem Kasperkem, administrátorem farnosti Havířov - Prostřední Suchá.
Hezké čtení!

Děkovný dopis pro Charitní pečovatelskou službu a asistenci
16. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Děkovný dopis pro Charitní pečovatelskou službu a asistenci

Vždy nás potěší pozitivní ohodnocení a děkovný dopis od manželů Ptoszkových je toho příkladem. 
Děkujeme!  

Grilování v Charitním domě pokojného stáří
15. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Grilování v Charitním domě pokojného stáří

V Charitním domě pokojného stáří to pořádně žilo! Minulé krásné čtvrteční odpoledne jsme se s klienty sešli na zahrádce a společně si ugrilovali maso. 

Holky na cestách
14. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Holky na cestách

Mám skvělou maminku. Dlouhá léta pracovala jako staniční sestra v Karvinské nemocnici. V důchodu pak vypomáhala jako zdravotní sestra u praktického lékaře a starala se o mého nemocného tatínka. Vlastně ani neměla kdy sledovat, jak čas běží. Avšak věk je neúprosný. Postupně se její pohybové možnosti stále více omezovaly. Ač chtěla být dále aktivní a navštěvovala kursy pro seniory, s obavami jsem sledovala každý její návrat domů. A pak přišly první pády. Zlomená ruka, pravý kyčel, levý kyčel… Naše společné vycházky se staly minulostí. Zkoušely jsme to, ale trpěly jsme obě. Okolní svět se mamince smrsknul na byt a s mou pomocí, zahradu. Rozhodla jsem se jednat. Přeci svou úžasnou parťačku neodstavím na vedlejší kolej. Začala jsem pátrat po možnostech zapůjčení invalidního vozíku. Nebylo to vůbec snadné. Vozíky byly nekvalitní, či se na ně čekalo dlouhou dobu, půjčení bylo drahé, případně časově omezené. Už jsem to chtěla vzdát, když mi známá poradila, ať se poptám v Charitě Český Těšín. 

Setkání pečujících
13. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Setkání pečujících

Dne 22. 6. 2021 se po delší odmlce z důvodu covidových opatření uskutečnilo na našem středisku na ul. Jablunkovská pravidelné setkání pečujících. Téma tohoto setkání bylo „Domácí rehabilitace aneb jak udržet seniora v kondici“. 

Práce v přepravní službě Charitní Taxík očima řidiče Rostislava Bystroně
12. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Práce v přepravní službě Charitní Taxík očima řidiče Rostislava Bystroně

   

Cesta z dluhů
9. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Cesta z dluhů

Rozchod s manželem, ztráta zaměstnání a dluhy - to jsou tři hlavní důvody, které před lety dovedly paní Alenu do Charitní poradny. Dostala se do těžké situace, se kterou si sama nevěděla rady, byla však odhodlaná udělat vše proto, aby se znovu postavila na vlastní nohy. Za podpory sociálních pracovníků poradny se jí podařilo vyřídit si sociální dávky na zajištění bydlení a najít si stálé zaměstnání. Když měla paní Alena stabilní zaměstnání a příjem, rozhodla se začít řešit své dluhy. V roce 2017 proto podala za pomoci Charitní poradny insolvenční návrh a vstoupila do insolvence. V květnu letošního roku svou insolvenci zdárně ukončila a stala se tak jedním z prvních úspěšně oddlužených klientů Charitní poradny.

Výlet do Rožnova pod Radhoštěm
7. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Výlet do Rožnova pod Radhoštěm

Dne 24. 6. 2021 klienti a pracovníci Charitního domu pro seniory vyrazili na výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Tento výlet se uskutečnil díky štědré dárkyni z projektu Ježíškova vnoučata, která reagovala na přání klientů našeho domova podívat se do Rožnova pod Radhoštěm.  Z daru mohla být zaplacena doprava, vstupné do Dřevěného městečka a oběd pro klienty.

Procházka na zmrzlinu
5. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Procházka na zmrzlinu

Minulý týden jsme v Charitním domě pokojného stáří využili hezkého počasí a plnili přání našich klientů. V odpoledních hodinách jsme se čtyřmi klienty vyrazili do města na zmrzlinu. 

Prázdninový provoz v Charitním středisku „Kometa“
2. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Prázdninový provoz v Charitním středisku „Kometa“

   

Přejeme všem školákům krásné prázdniny!
1. července 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Přejeme všem školákům krásné prázdniny!

Vysvědčení rozdané máme, děti se ze školy vrátily a celé zářily! Přejeme nejen školákům z Charitního domu pro matky v tísni krásné prázdniny!

Omezení služeb během pandemie zasáhlo ty nejzranitelnější. Potřebným jsme dokázali zůstat nablízku
30. června 2021 Charita Česká republika

Omezení služeb během pandemie zasáhlo ty nejzranitelnější. Potřebným jsme dokázali zůstat nablízku

Uzavření sociálních služeb vládními opatřeními během pandemie koronaviru na jaře 2020 a omezení jejich činnosti od podzimu zasáhlo vážným způsobem ty nezranitelnější mezi námi. Ukazuje to náš interní průzkum, který měl za cíl vyhodnotit tři dosavadní vlny pandemie nemoci covid-19. Popisuje největší obtíže, s nimiž se pracovníci museli vyrovnávat, aby mohli zůstat na blízku potřebným, ale odhaluje i ztrátu motivace řady nejchudších se svou situací něco dělat.

Přednáška pana JUDr. Fluksa o Novém Zélandu
30. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Přednáška pana JUDr. Fluksa o Novém Zélandu

Do Charitního domova pro seniory v Hnojníku zavítal pan JUDr. Fluksa, aby klientům udělal přednášku o jedné z nejkrásnějších zemí světa, které leží na druhé polovině zeměkoule. 

Hraní šipek v Charitním domě pokojného stáří
29. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Hraní šipek v Charitním domě pokojného stáří

V minulém týdnu jsme využili krásného počasí, vytáhli šipky, které jsme dostali darem od Ježíškových vnoučat a společně jsme si užili krásné, dalo by se říct, že i pohybové dopoledne. Dostatek pohybu a správná životospráva dokáží výrazně napomoci celkové pohodě, a to i v seniorském věku. Ne každý senior je natolik zdatný, aby vykonával náročné sportovní aktivity, a tak si myslím, že šipky jsou dobrá volba! 

Pomaličku šneček leze, na zádech si domek veze.
28. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Pomaličku šneček leze, na zádech si domek veze.

Od jara děti a maminky sbírali na procházkách kolem řeky opuštěné šnečí domečky, aby je ozdobili kresbou a měli nevšední ozdoby. Malování na šnečí domečky se neobešlo bez pomalovaných prstů, ale všechny moc bavilo.

Sbírka na pomoc lidem zasaženým tornádem. Děkujeme za vaši pomoc
25. června 2021 Charita Česká republika

Sbírka na pomoc lidem zasaženým tornádem. Děkujeme za vaši pomoc

Jižní Moravou se ve čtvrtek večer a v noci na pátek přehnala silná bouře s krupobitím a tornádem a zanechala po sobě mohutné škody. Vyžádala si oběti na životech a zranily se při ní stovky lidí včetně dětí. Charita bezprostředně pomáhá v zasažených oblastech a vysílá intervenční týmy. Diecézní charita Brno organizuje sbírku na pomoc zasaženým lidem po ničivém tornádu na Hodonínsku a Břeclavsku. Dary budou využity na pomoc v konkrétních obcích.

Sbírka na pomoc lidem zasaženým přírodními katastrofami
25. června 2021 DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ

Sbírka na pomoc lidem zasaženým přírodními katastrofami

Diecézní charita Brno vyhlašuje sbírku na pomoc lidem zasaženým přírodními katastrofami na Hodonínsku a Břeclavsku. 
Děkujeme všem, kteří již přispěli!

Téměř každý desátý Čech má problémy s bydlením
24. června 2021 Charita Česká republika

Téměř každý desátý Čech má problémy s bydlením

Dostupné bydlení je horký brambor, který vrcholní politici nechtějí příliš řešit, anebo se to alespoň stále nedaří. Jeho kritický nedostatek je tikající bomba, která tiše rozděluje společnost na otroky a otrokáře, z nichž ti první nemají šanci se svému údělu vzepřít, protože systém je vyladěn tak dokonale, že z něj není úniku. Ti „šťastnější“ z vykořisťovaných pravidelně odevzdávají veškeré příjmy za předražené nájemné obchodníkům s chudobou, zbylí se na omezený čas uchýlí do některého azylového domu, nebo skončí rovnou na ulici.

Projektová dokumentace na přestavbu Charitního domu pokojného stáří
23. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Projektová dokumentace na přestavbu Charitního domu pokojného stáří

V Charitním domě pokojného stáří se snažíme postupně vytvářet takový domov, kde bychom chtěli sami žít. K tomuto cíli jsme zase o krok blíže a to i díky projektové dokumentaci, vypracované v rámci projektu „Rekonstrukce Charitního domu pokojného stáří“, spolufinancovaného Moravskoslezským krajem. Vyhotovená dokumentace bude sloužit jako podklad pro přestavbu současného domova pro seniory s cílem přizpůsobit jeho prostory tak, aby se podobaly co nejvíce běžné domácnosti.  

Marek Navrátil obdržel Cenu Olgy Havlové
22. června 2021 Charita Česká republika

Marek Navrátil obdržel Cenu Olgy Havlové

Přes dvacet let vedl na různých pozicích Tříkrálovou sbírku. Náš kolega Marek Navrátil v těchto dnech obdržel hlavní cenu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové za rok 2020. Cena je udělována těm, kteří navzdory svému hendikepu pomáhají ostatním.

Hledáme dobrovolníky pro práci v Charitním bazárku a pro výdej přímé hmotné pomoci
21. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Hledáme dobrovolníky pro práci v Charitním bazárku a pro výdej přímé hmotné pomoci

   

V neděli 20. června si připomínáme Světový den uprchlíků 
20. června 2021 Charita Česká republika

V neděli 20. června si připomínáme Světový den uprchlíků 

Uprchlík je člověk, který nedobrovolně opustil svoji rodnou zem nebo stát, ve kterém žil. Nejčastějším důvodem, proč lidé opouštějí své domovy, jsou dlouhotrvající válečné konflikty. Když se město, ve kterém žijete, stane terčem bombových útoků, nezbývá vám nic jiného než sbalit nejdůležitější věci pro přežití, vzít rodinu a utéct do bezpečí.  

Aktivity na zahradě
18. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Aktivity na zahradě

Počasí se nám konečně umoudřilo a tak jsme v Charitním domě pro seniory v Hnojníku mohli využít naši zahradu k venkovním aktivitám. Vyzkoušeli jsme hru s psychomotorickým barevným padákem.

Podpořte projekt Charity Český Těšín - „VZDĚLÁNÍ HROU“
16. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Podpořte projekt Charity Český Těšín - „VZDĚLÁNÍ HROU“

V rámci programu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ můžete podpořit projekt Charity Český Těšín s názvem „Vzdělání hrou“. Hlasovat je možné v prodejně Tesco Český Těšín na ulici Jablunkovská, kde za každý nákup obdržíte žeton, který následně vhodíte do hlasovacího boxu s názvem projektu.  

Letošní malování v Charitním centru pro seniory
14. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Letošní malování v Charitním centru pro seniory

Klienti našeho seniorcentra, v čele s p. Drongem, se letos zaměřují na tvorbu sakrálních obrazů. Pro podporu své činnosti obdrželi peněžitý dar vybraný v rámci Postní almužny, která se konala v Římskokatolické farnosti v Českém Těšíně. V tomto postním období mohli věřící přispívat do papírových schránek "postniček", umístěných v kostelích po celé ČR. Další podporou pro tuto činnost je spolupráce s farářem v Horních Domaslavicích, Janem Vechetou. 

Senátoři odhlasovali přednostní splácení dluhů před úroky. Teritorialitě se však vyhnuli
11. června 2021 Charita Česká republika

Senátoři odhlasovali přednostní splácení dluhů před úroky. Teritorialitě se však vyhnuli

Senát vrátil 10. června poslancům novelu exekučního řádu. Ta by měla zlidštit pravidla exekucí. Senátoři navrhli možnost, aby dlužníci mohli splácet nejdříve původní dluh a teprve poté penále a úroky. „Je to drobná změna, ale s velkým dopadem, díky které nebude dlužník nejprve splácet stále rostoucí úrok, ale původní dluh. Po jeho splacení přestane úrok růst. Pro dlužníky s nízkými příjmy a dluhy s vysokými sankcemi tak bude poprvé možné je splatit,“ uvedl šéf Institutu prevence a řešení předlužení Radek Hábl. O zrušení obchodu s dluhy dlouhodobě usiluje také Charita Česká republika. 

Vaječina na Šumbarku
10. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Vaječina na Šumbarku

Senioři z Charitního centra jsou výjimeční svou chutí do života, dobrou náladou a radostí ze společných setkání. Například při tradičním, květnovém smažení vaječiny. Smažení vaječiny je jednou z nejoblíbenějších akcí našich seniorů v centru. Navíc, když k nám dorazili i klienti ze zpívající skupinky s harmonikou, byla radost dvojitá.

Poznávání světa v Charitním domě pokojného stáří
8. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Poznávání světa v Charitním domě pokojného stáří

Určitě nejsem jediná, které se zdá, že ten čas utíká rychleji a rychleji. S čistým svědomím ale mohu říci, že se s našimi klienty snažíme trávit čas co jen nejsmysluplněji a usilujeme o to, aby každý týden byl pro ně něčím výjimečným, a proto pro ně vymýšlíme nejrůznější aktivity. 

Klub "Vařečka" v Charitním centru pro seniory
7. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Klub "Vařečka" v Charitním centru pro seniory

Konečně jsme mohli v našem seniorcentru obnovit Klub vařečka. A bylo to skvělé rozhodnutí.
Vaření je samo o sobě ohromně zajímavá činnost. Utužuje sociální vazby, klienti vaří ve společnosti dalších klientů, sdílí spolu radost a pocit nadšení z dobře odvedené práce, v tomto případě – chutného jídla.

Poslanci schválili veřejné pojištění pro novorozence cizinců, nikoli už ale pro jejich děti
4. června 2021 Charita Česká republika

Poslanci schválili veřejné pojištění pro novorozence cizinců, nikoli už ale pro jejich děti

Děti cizinců legálně pobývajících v Česku stále nemají nárok na veřejné zdravotní pojištění, a tím ani na dostatečnou zdravotní péči. Šance zacelit jedno z nejbolavějších míst integrace cizinců v Česku byla promarněna.

Doba covidová a přejezdy mezi okresy v Charitní pečovatelské službě
4. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Doba covidová a přejezdy mezi okresy v Charitní pečovatelské službě

Již více než rok bojujeme se zákeřným virem Covid-19, který komplikuje život lidem na celém světě. Pečovatelská služba, i přes různá vládní opatření, poskytuje své služby neustále.

Příběh pana Jindřicha - klienta Charitního domu pro seniory v Hnojníku
3. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Příběh pana Jindřicha - klienta Charitního domu pro seniory v Hnojníku

   

Vaječina v Charitním centru pro seniory
2. června 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Vaječina v Charitním centru pro seniory

Po dlouhé době se po naší zahradě i uvnitř budovy linula krásná vůně smažené slaniny a následně i vaječiny.

Představujeme výzkum o potřebnosti služeb, které vrátí děti do rodin
1. června 2021 Charita Česká republika

Představujeme výzkum o potřebnosti služeb, které vrátí děti do rodin

Děti mají svůj svátek. Rodiče jim popřejí, koupí malý dárek, potěší se spolu. Každé dítě ale nemá takové štěstí, že v rodině vše bezproblémově funguje. Co když rodiče svoji roli nezvládají anebo se schyluje k problémům, na jejichž konci bude dítě rodičům odebráno? Ani tady není situace beznadějná, zvláště když se cesta začne hledat včas. Například pomocí sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi (SAS), které pracují ve všech krajích České republiky.   

Děkovný dopis od klientky Charitní asistence
31. května 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Děkovný dopis od klientky Charitní asistence

   

Setkání dobrovolníků
28. května 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Setkání dobrovolníků

Dne 18. 5. 2021 v odpoledních hodinách proběhlo pravidelné setkání dobrovolníků Charity Český Těšín.

Tříkrálová sbírka vynesla téměř 81,5 milionu korun. Peníze už pomáhají
27. května 2021 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka vynesla téměř 81,5 milionu korun. Peníze už pomáhají

Letošní Tříkrálová sbírka už je spočtena do poslední koruny. V pořadí 21. ročník vynesl 81,476 milionu korun. Tak dobrý výsledek letos nikdo nečekal. Tradiční koleda se totiž tento rok musela kvůli epidemiologické situaci obejít bez toho hlavního: bez koledníků v ulicích. Do sbírky tak bylo možné přispět pouze online nebo prostřednictvím „statických pokladniček“. A vybrané peníze dávno neleží jen tak na účtu, ale už pomáhají po celé republice těm nejpotřebnějším, kteří se ocitli v nouzi. Třeba i kvůli epidemii covid-19.

Exkurze do elektráren Skupiny ČEZ
27. května 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Exkurze do elektráren Skupiny ČEZ

Klienti Charitního domu pro seniory měli znovu možnost zúčastnit se virtuální exkurze do elektráren skupiny ČEZ. Účast byla opravdu hojná, dokonce přijeli i klienti Senior centra z Českého Těšína. Byla to již druhá online exkurze, které se naši klienti mohli zúčastnit, předtím prostřednictvím online přenosu navštívili jadernou elektrárnu Temelín. A protože se prohlídka Temelínu všem opravdu velmi líbila, využili jsme možnosti a přihlásili jsme se na další exkurzi a tentokrát jsme si vybrali obnovitelné zdroje. 

S dětskými dluhy se máme definitivně rozloučit v červenci 2021
26. května 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

S dětskými dluhy se máme definitivně rozloučit v červenci 2021

V České republice má exekuci téměř každý desátý Čech. Méně se však mluví o tom, že aktuálně hrozí také téměř 4 000 dětem. Další desetitisíce si pak dluh z dětství odnesly do dospělosti. Zákaz vymáhání dluhů dětí novelou občanského zákoníku schválili poslanci a senát. Novelu už musí podepsat pouze prezident, který však doposud neavizoval žádné výhrady. Účinnost novely je stanovena na 1. červenec 2021.

Velká psí návštěva v Charitním domě pro seniory
25. května 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Velká psí návštěva v Charitním domě pro seniory

V pondělí 24. 5. do Charitního domu pro seniory zavítala paní Renata Ivánková se skupinou záchranářských psů a jejich psovodů z organizace Mantrailing Frýdecko a Ostrava a předvedli klientům spoustu skvělých kousků.  Ale na začátek by bylo dobré říci, jak to všechno začalo. 

Guten Tag z Charitního centra pro seniory
24. května 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Guten Tag z Charitního centra pro seniory

Jsme skupinka seniorů a učíme se němčinu. Krok po kroku louskáme slovíčka z učebnice. Na lekci se těšíme, protože nás nikdo neznámkuje, a při tom trénování mozku taky něco v hlavě zůstane. 

Děkujeme za dárky!
21. května 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Děkujeme za dárky!

Děkujeme paní Ditě Štichauerové za darované oblečení a jiné krásné věci! Paní Dita uspořádala pro nás sbírku z vlastní iniciativy! Velmi ji za toto gesto děkujeme!
Darované věci poputují přímo k potřebným - do Azylového domu pro matky v tísni a k dalším klientům. 

 Tvoření dárků maminkám ke dni matek
20. května 2021 Aktuality z Charity Český Těšín

Tvoření dárků maminkám ke dni matek

Krásné dárky obdržely maminky z Charitního domu pro matky v tísní k svému svátku. Děti si pro ně připravily vlastnoručně ozdobené, s láskou malované plátěné tašky. Výsledek posuďte sami, my ale víme, že se maminkám všechny dárky líbily!