Jsme tady, abychom vám pomohli ve vzdělávacím procesu vašich dětí

Vážení rodiče,
školní rok už je v plném proudu, čímž jsou na vás a vaše děti kladeny stále větší nároky. Chápeme, že vzdělávací potřeby dětí jsou rozmanité a často náročné pro celou rodinu. Je třeba pamatovat na to, že každé dítě je jedinečné a tak může potřebovat specifickou péči a podporu. Klíčem k nastavení spolupráce mezi rodičem a dítětem je individuální přístup k chápání jeho potřeb, což není vždy jednoduché. Proto jsme tady, abychom vám nabídli naši pomoc a podporu při vytváření pozitivního vzdělávacího prostředí pro vaše děti.

• Podpora v domácím prostředí – naše služba je terénní a docházíme k vám do domácnosti, díky čemuž vám můžeme pomoci vytvořit domácí prostředí, které podpoří učení vašich ratolestí.
  • Zprostředkování vzdělávacích a podpůrných materiálům – dle probíraného učiva Vám vyhledáme a připravíme podpůrné materiály k jeho procvičení. Podklady si společně vysvětlíme, ukážeme vám, jak je používat a předat svým dětem.
  • Podpora při komunikaci se školou – chápeme, že komunikace se školou může být pro některé z vás náročná. Pomůžeme vám se školou efektivně komunikovat, abyste společně mohli pracovat na podpoře vzdělávání vašeho dítěte. Jsou-li pro vás třídní schůzky stresující, můžeme vám po předchozí domluvě se školou dělat doprovod a být tak pro vás psychickou oporou.

Jsme tady, abychom vám pomohli ve vzdělávacím procesu vašich dětí. Můžeme společně pracovat na tom, aby jejich vzdělávání bylo pozitivní, podnětné a plné úspěchů.

Nejen v této oblasti jsou sociální pracovníci Charitního střediska „Klíč“ nápomocni rodinám. V případě, že si nevíte rady s nepříznivou sociální situací, která má negativní dopad na dítě, můžete se obrátit na naší sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi, jež je bezplatná a probíhá v přirozeném prostředí rodiny. Kontaktovat Charitní středisko „Klíč“ můžete v pracovní dny od 8 do 15 hodin na telefonním čísle +420 703 842 051.

Magdaléna Świerczková, sociální pracovnice Charitního střediska „Klíč“