Charita Česká republika

Důležité je řídit se zdravým rozumem, říká Zdeňka Švancarová z charitní Linky důvěry
20. října 2020 Charita Česká republika

V těchto dnech roste počet lidí, kteří pociťují úzkost nebo obavy vyvolané jak strachem z nákazy koronavirem, tak existenčními problémy. Mnoho rodin musí řešit nezvyklé situace kvůli on-line školní výuce nebo starším příbuzným v pobytových zařízeních a podobně. Na to, s čím se volající nejčastěji potýkají, jsme se ptali paní Zdeňky Švancarové z celostátní Linky důvěry provozované Oblastní Charitou Blansko.

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči
16. října 2020 Charita Česká republika

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči

Na podzim přišla podle očekávání nová vlna šíření koronaviru – a tak i nová starost o lidi, o něž Charita pečuje. Některá zařízení, například stacionáře pro seniory a lidi s postižením a volnočasové kluby pro mládež, musela být kvůli nařízením vlády uzavřena. V pobytových zařízeních, jako jsou domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, byly zakázány návštěvy. Stejně tomu bylo i na jaře.

Na vlně pomoci proti bezmoci: Pan Josef může lidem zase ulevovat od bolesti
24. června 2020 Charita Česká republika

Na vlně pomoci proti bezmoci: Pan Josef může lidem zase ulevovat od bolesti

Díky darům shromážděným na kontě Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci už dostali první lidé, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb, přímou finanční pomoc. Na Charitu Česká republika se obrátil i pan Josef, kterého kombinace ukončené neschopenky, dluhů a opatření proti šíření nákazy málem dostala do patové situace.

Jak se žije Charitám v době koronavirové?
11. června 2020 DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ

Jak se žije Charitám v době koronavirové?

Uplynulé měsíce byly zátěží pro každého z nás, pro jednotlivce i organizace. Jak se s mimořádnou situací vypořádali v Charitách? Na to opovídaly v rozhovoru ředitelka krnovské Charity Monika Dudová a Helena Paschkeová, ředitelka Charity Jeseník. Rozhovor vyšel v červnovém vydání diecézního časopisu OKNO.

Podporujeme plnou teritorialitu exekutorů
10. června 2020 Charita Česká republika

Podporujeme plnou teritorialitu exekutorů

Nedostatek pracovní síly, administrativní a finanční náklady v řádu stovek tisíc až milionů korun, negativní dopady na výkonnost zaměstnanců a tím celého podniku. To je jen část negativních jevů, které provázejí současný systém exekučního vymáhání. Shodli se na tom odborníci na setkání s novináři, jež se konalo 8. června v prostorách Charity Česká republika.

Virtuální poutníci se propojili díky televizním vlnám
29. května 2020 DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ

Virtuální poutníci se propojili díky televizním vlnám

Diecézní pouť Charit ostravsko-opavské diecéze proběhla letos netradičně prostřednictvím televizního přenosu ve spolupráci s TV Noe. Virová pandemie, která počátkem roku zasáhla celou zemi, ovlivnila také pořádání pouti. Pro virtuální poutníky byl ve středu 27. května připraven hodinový programový blok v TV Noe, na který navázala mše svatá z kostela sv. Václava. Program Živě s Noe přinášíme ke zhlédnutí všem, kteří se s námi nestihli spojit během přímého přenosu.

Jsme tady pro Vás!
17. března 2020 DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ

Jsme tady pro Vás!

Ocitli jste se v tíživé situaci a nevíte jak ji řešit? Nevíte si rady s ošetřovným nebo na jaké dávky máte nárok? Zůstáváme s Vámi i přes aktuální mimořádnou situaci. Napište nám nebo nám zavolejte.  Naši pracovníci odborných sociálních poraden jsou Vám během pracovní doby k dispozici a připraveni poradit ohledně pracovněprávních otázek, v oblastech sociální podpory, péče o blízké nebo doporučení vhodné zdravotně-sociální služby, kterou Charita nabízí.

Charita vyzývá: Pojďme všichni nosit roušky!
16. března 2020 Charita Česká republika

Charita vyzývá: Pojďme všichni nosit roušky!

Všichni se teď přesouváme jen mezi prací, domovem a obchody s jídlem. Další krok, který bychom měli společně udělat, je začít nosit roušku. Třeba tu ušitou doma. Nebo klidně šátek či šálu. Důležité je mít na veřejnosti zakrytý nos a ústa.